TEKLİF AL
ABP Enerji | ÇELİK KONSTRÜKSİYON ÜRETİMİ

ÇELİK KONSTRÜKSİYON ÜRETİMİ

İŞ TALEBİ VE PROJELENDİRME

Projede, yapının genel ölçüleri, makine ve ekipmanların yerleşimi yer alır. 2D ve işin özelliğine bağlı olarak 3D çizimler, teknik çizim programları ile yapılır. Müşteri onayı ile birlikte statik hesaplar yapılmaya başlanır.

ÇELİK PROJE

TDS Mühendislik tarafından hazırlanan çelik projeler üç boyutlu tasarım yapılmasını sağlayan program kullanılarak yapılır.

Çelik projede, yapının genel markalama montaj planları, yapıyı oluşturan her bir parçanın imalat resimleri ve bağlantı elemanları gösterilir.

İMALAT – İŞ HAZIRLAMA

İmalat için öncelikle iş hazırlama yapılır.

İş hazırlamada proje için yapılacak üretimler, hangi makinelerde hangi pozların üretileceği belirlenir.

İMALAT – SAÇ KESİM

İş hazırlama ekibi tarafından hazırlanan kesim planlarına göre, imalatta kullanılacak plakalar CNC Plazma tezgahında kesilir. Böylece hassas ve firesiz bir üretim sağlanır.

İMALAT – PROFİL İŞLEME

İmalatta kullanılacak profiller ise geniş makine parkımızdaki farklı makinelerde kesim-delme vb. işlemlerden geçerek işlenir.

İMALAT – MARKALAMA VE ÇATIM

Proje detay resimlerinde belirtilen ölçülerde kesilen ve işlenen parçalara marka (poz numarası) verilerek izlenebilirliği sağlanır.

Kalite kontrol mühendisi tarafından onaylanan parçalar, kaynak işlemine tabi tutulmak üzere teknik resme uygun şekilde birleştirilir.

İMALAT

Kaynak işleminden önce, kaynak yapılacak bütün yüzeyler cüruf, pas ve diğer yabancı maddelerden tel fırça, raspa veya kumlama yöntemleriyle temizlenir.

Teknik resimlerde veya şartnamede belirtilen şekil ve ölçülere uygun olarak, düzgün bir formla kaynak ağzı açılır.

Kaynak işlemi, projelerde belirtilen kaynak yöntemleri, parametreleri ve sarf malzemeler dikkate alınarak, kaynakçılarımız tarafından yapılmaktadır.